октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Исполнительный комитет Тюлячинского муниципального района сообщает о возможности размещения информации о работодателях, задерживающих выплату заработной платы и выплачивающих ее в «конвертах» в государственной информационной системе «народной контроль» по направлению «серый рынок труда», а также можно обратиться по телефону «горячей линии»: 8(84360)21943

Барлыгы 7 команда, 160 яшь көрәшче катнашты. Әлеге чарада спорт мәктәбе тренерлары  Сафин Алмаз, Әскәров Венер, Гыйниятов Рамил, Шәмсетдинов Райнур җитәкчелегендә «Теләче» спорт мәктәбе укучылары да чыгыш ясады.

Россия тарихында җан өшетерлек вакыйга булып уелып калган репрессия еллары әле бүген дә күпләрнең күңелендә саклана. Күпме кеше гөнаһсызга рәнҗетелеп, төрле җинаятьләрдә гаепләнеп, туган якларыннан куылган, физик һәм рухи яктан юк ителгән. “Халык дошманы”, “Халык дошманы баласы” дигән тамга аларга тыныч яшәргә ирек бирмәгән, һәркөнне җәберләүләргә дучар итеп торган. Шул уңайдан, Урта Мишә авыл китапханәсендә “Тарих чоңгылыннан иңрәгән авазлар” исемле сәяси репрессия корбаны, авылдашыбыз Гомәр Байчуринны искә алу көне билгеләп үтелде.

Китапханәче балалар өчен “Сөмбеләне кем белә?” темасына викторина үткәрде. Балалар яшелчә, җиләк-җимешләр турында табышмакларга җаваплар таптылар. Яфракларны танып-белү уенында катнаштылар. Бик теләп көзге муллык турында җырлар башкардылар, шигырьләр укыдылар.

Аны әлбәттә, истә калырлык итеп үткәрү өчен оештыручылардан бик зур фантазия һәм әзерлек сорала. 27 октябрь көнне, Шәтке урта гомуми белем бирү мәктәбендә мәдәният хезмәткәрләре белән берлектә “Көзге бал” кичәсе үткәрелде. Кичәдә балалар төрле кызыклы, мавыктыргыч конкурсларда катнаштылар. Әлеге конкурслар белән алар үзләренең иҗади эшчәнлекләрен күрсәттеләр.

Китапханәгә яңа кайткан китаплар һәм  газет – журнал битләрендә басылып чыккан язмалар белән таныштырды. Китап укучылар белән әңгәмә үткәреп, яңадан аларны кызыксындырган китапларга гаризалар алды.

27 октябрь көнне Ямбулат авылы китапханәсендә Экология һәм җәмәгать урыннары елы уңаеннан "Табигатьне саклау ул - Ватанны саклау!" дип исемләнгән тематик кичә үткәрелде. Кичәдә кешеләрнең табигатькә булган мөнәсәбәте һәм аңа сакчыл караш тәрбияләү  хакында сөйләшенде.

18 октября 2017 года сотрудниками Арского территориального органа Госалкогольинспекции Республики Татарстан проведен обучающий семинар по вопросам в сфере защиты прав потребителей для продавцов магазина ИП Фёдоровой В.Р. расположенного в селе Тюлячи в Тюлячинского района, осуществляющего деятельность по розничной продаже продовольственных товаров.