август, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Физические лица уплачивают транспортный и земельный налоги, а также налог на имущество физических лиц на основании присланных им налоговым органом уведомлений.

Налоговое уведомление может быть передано вам налоговым органом лично под расписку, направлено по почте заказным письмом или передано в электронной форме, в частности, через ваш личный кабинет налогоплательщика. В случае направления уведомления по почте заказным письмом оно считается полученным по истечении шести рабочих дней с даты направления заказного письма.

Вступление в силу Федерального закона от 03.07.2016 № 290-ФЗ «О внесении изменений в Федеральный закон от 22.05.2003 № 54-ФЗ «О применении контрольно-кассовой техники при осуществлении наличных денежных расчетов и (или) расчетов с использованием платежных карт» предусматривает изменение порядка применения контрольно-кассовой техники.

24 нче август көнне  Теләче  урта мәктәбендә география   укытучыларының август киңәшмәсе булып үтте. Киңәшмәдә  укытучылар алдында Теләче муниципаль районы мәгариф бүлегенең педагогик кадрлар белән эш һәм аларны аттестацияләү буенча методист  А.Р. Сабирова  чыгыш ясады.  Алия Рафисовна  районыбызның география  укытучыларын үткән уку елы эш нәтиҗәләре һәм киләсе уку елына булган бурычлар белән таныштырды. Киңәшмәдә Теләче урта  мәктәбе география  укытучысы   Д.Г. Фатхрахманова, Алан  урта мәктәбе география  укытучысы   Г.Х. Шайхутдинова  һәм Олы Мишә урта мәктәбе география укытучысы  Р.Э. Мулламетова узләренең ирешелгән уңышлары, укыту һәм тәрбия буенча эш үрнәкләре  белән уртаклаштылар.

Шушы көннәрдә «Куркынычсыз юлда йөрү”профилактикасы үзәге җитәкчесе Ягафарова Г.Н. безнең бакчада булды. Алар мәктәпкә әзерлек һәм зурлар төркеме балалары белән юл йөрү кагыйдәләре турында сөйләштеләр. Велосипедта  йөрү үзенчәлекләре, үзяктырткыч элементларны куллануның әһәмияте турында зурлар төркемендә шөгыль уздырды. Балалар һәм тәрбиячеләр өчен бик күңелле, эчтәлекле булды бу очрашу. Соңыннан кунаклар тарафыннан өләшенгән истәлекле бүләкләрне алу балаларга икеләтә дә сөенеч булды. Юлда йөрү кагыйдәләрен һәрвакыт истә тотыйк!

Район мәгариф булеге методисты Сәетова А.Н. узган уку елына анализ ясады, яңа елга планнар белән таныштырды. Уңыш казанган бакчаларны атап үтте, рейтинг белән таныштырды. Доклад укучылар арасында безнең 3нче балалар бакчасыннан тәрбия һәм методик эшләре буенча  мөдир урынбасары Сафина Е.В. да бар иде.

Шул уңайдан  22 август көнне Казаклар авыл китапханәсендә  “Табигать – туган йортыбыз” дигән китап күргәзмәсе эшләнде. Күргәзмә хайваннар дөньясы, табигать, экология белән кызыксынучы укучыларга адреслана.

Күргәзмәдә китап укучылар дәүләт символлары, Россия флагының килеп чыгу тарихы белән таныша алачаклар.