декабрь, 2017 ел
җомга

8 декабрьдә Алан урта гомумбелем бирү мәктәбендә “Теләче муниципаль районында 2015-2017 елларга хокук бозуларны һәм җинаятьләрне кисәтү буенча эшчәнлекне оештыру” программасын тормышка ашыру кысаларында 6-11 сыйныф укучылары район хокук саклау органы хезмәткәрләре белән очрашты.

Аны Шармаш авылының Двухпрестольная Введенская чиркәве кызыксындырды. Китапханәдә кунагыбызны авыл тарихы һәм П. Г. Пятницкийның Шармыш авылы үсешенә өлеш керткәне турында сөйләдек. Двухпрестольной Введенской чиркәвендә булдык, П. Г. Пятницкийның каберен карадык.

12 декабря 2017 года с 12.00 до 20.00 часов, в соответствии с поручением Президента Российской Федерации, в органах государственной власти и местного самоуправления Российской Федерации пройдет Общероссийский день приёма граждан. Приём будет проводиться по адресу: Республика Татарстан, Тюлячинский район, с. Тюлячи, ул. Ленина, д. 46.

Теләче сәнгать мәктәбеннән Мухаметханов Айсаф (1 урын лауреат)һәм Мухаметханов Айбулат (3урын лауреат) катнашып призлы урыннарга лаек булдылар. Җитәкчеләре Сафиуллин И.И. һәм Халиуллин Ф.З.

Әлеге Декада 3 декабрь инвалидлар көне уңаеннан  үткәрелә. Декады барышында төрле җирләрдә кичәләр үткәрелә. Шул уңайдан Шәтке авылы мәдәният хезмәткәрләре дә 7 декабрь көнне “Көчле рухлылар” дип исемләнгән кичәгә балачактан инвалид авылдашларын җыйдылар.  Алар үзләре шигырьләр, хикәяләр сөйләделәр, җырладылар.

Безнең балалар бакчасында балалар танып белү – тикшерү эшчәнлеген үстерү шөгылендә ,төрле тәҗрибәләр ясап карыйлар,бүген алар тозлы суны парга әйләндереп, тозның суда юкка чыкмавын күрделәр. Балаларга тәҗрибә бик кызыклы һәм мавыктыргыч булды.