2017 елнын 10 мартында Казанда гаилэгэ бала алучы гаилэлэрнен бишенче Форумы булып узды.

2017 елның 13 марты, дүшәмбе

Бу Форумда ятим калган балаларны тэрбиягэ алып устеруче гаилэлэргэ ярдэм иту хэм аларнын тормышында килеп чыгучы актуаль проблемаларны чишу турында суз барды.

Форумда Татарстан Республикасынын 19 муниципаль районыннан килгэн гаилэгэ бала алучы ата-аналар, опека хэм попечительлек булеге специалистлары катнашты.

Формумда : «Эни хэм ул-яшусмер тэрбиялибез», «Гаилэдэ монэсэбэтлэр тозибез-безгэ бер яшь», «Этилэр хэм балалар» дигэн темаларга тэжрибэ булешу буенча ачык площадкалар эшлэде.

Форумда безнен районда 9 баланы гаилэсенэ алып тэрбиялэуче ана Гельмутдинова Э.Р. Татарстан Республикасы мэгариф хэм фэн министрлыгынын Рэхмэт хаты тапшырылды.