Районда дэулэт техник карау хэм ашлык жыю техникаларынын эзерлеген тик-шеру дэвам итэ.

2016 елның 7 июле, пәнҗешәмбе

7 июль конне Телэче муниципаль районынын ЖЧЖ «Игенче» хужалыгында ашлык сугу комбайннарына дэулэт техник карау уткэрелде.

Эзерлекне тикшерудэ узйорешле машиналар хэм техниканын башка торлэре техник торышына кузэтчелек  иту идарэсе житэкчесе-Х.Х.Назиров, авыл хужалыгы идарэсенен маркетинг-житештеру булеге житэкчесе-И.Р.Баев, хужалык житэкчесе хэм белгечлэре катнашты.

Ашлык сугу комбайннарын техник карау уткэргэн вакытта, механизатор белэн тээмин ителуве, тракторист - машинист таныклыгы булувы, комбайннын  документлары хэм йорту рохсэте хэм шулай ук хэрбер комбайн герметизациялэнгэне, дорес итеп койлэве тикшерелде.

Комбайннарнын комплектлаштырылывына, техник хэм янгын куркынычсызлыгы кагыйдэлэренен утэлевенэ аеруча зур игътибар бирелде. Хэрбер комбайн янгын сундеру жайланмалары белэн (огнетушительлэр, корэк, ком, кошма хэм башка кирэк – ярак белэн), хэм шулай ук аптечкалар белэн тээмин ителгэн иде.

Ашлык сугу комбайннарын техник карауга яхшы итеп эзерлэгэн: Акрос-530-комбайнеры Набиуллин Рустам (ярдэмчесе - Набиуллин Яхъя), Акрос-530-комбайнеры Шагиев Фарит (ярдэмчесе – Ахметзянов Фанил).