28 январь көнне Югары Кибәхуҗа авыл мәдәният йортында халык җыены булып узды.

2015 елның 29 гыйнвары, пәнҗешәмбе
28 январь көнне  Югары Кибәхуҗа авыл мәдәният йортында халык җыены булып узды. Мәктәп һәм мәдәният йорты коллективлары үзешчәннәре халык алдында эчтәлекле концерт программасы белән чыгыш ясады. Җыенда ТР  Дәүләт Советы депутаты Контюков Р.А. ярдәмчесе Минкина Г.Т., Теләче муниципаль районы башлыгы Зарипов И.Ф., районның тармак җитәкчеләре, авыл җирлеге башлыклары һәм авыл халкы катнашты. Авыл җирлеге башлыгы Махмутов Ф.Р. җирлек буенча эшләгән  эшләргә анализ һәм киләчәккә планнар белән таныштырды. Авыл җирлегендә урнашкан тармак җитәкчеләре, үзләренең эшчәнлеге һәм киләчәккә планнары белән таныштырып чыгыш ясадылар. Хакимият башлыгы Зарипов И.Ф. җирлекнең эшчәнлегенә анализ ясап  уңай бирде.