"Эхо веков в истории семьи - Тарихта без эзлебез "

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

Арча районында "Эхо веков в истории семьи - Тарихта без эзлебез " республика бәйгесенең зона этабы узды.

✨Архив эше буенча Дәүләт комитеты оештырган бәйге гаилә һәм милли кыйммәтләрне алга җибәрүдә аерым әһәмияткә ия. Бәйгедә катнашучы гаиләләр үзләренең гаилә кыйммәтләре һәм традицияләре белән таныштырдылар, яраткан милли ризыкларын тәкъдим иттеләр, сәхнәдә визит карточкасы белән чыгыш ясадылар, шәҗәрә тәкъдим иттеләр.

✨Кукмара, Арча, Саба, Балтач, Питрәч, Мамадыш, Биектау, Әтнә районнары һәм безнең Теләче районы гаиләләре арасында барган бәйгедә районыбызның Иске авылыннан Фәләхиевлар нәселе икенче урынны яулады. Аларны зур җиңүләре белән тәбрик итәм, алга таба да тормышлары шулай матур булсын.