Теләчеинформ” мәгълүмат үзәге район “Форпост” яшьләр үзәге белән берлектә яшьләр һәм яшүсмерләр арасында Бөек Җиңүнең 69 еллыгы уңаеннан хәрби-патриотик темага “Без онытмыйча яшибез” дип исемләнгән иң яхшы мәкаләгә конкурс.

Теләчеинформ” мәгълүмат үзәге район “Форпост” яшьләр үзәге белән берлектә яшьләр һәм яшүсмерләр арасында Бөек Җиңүнең 69 еллыгы уңаеннан хәрби-патриотик темага “Без онытмыйча яшибез” дип исемләнгән иң яхшы мәкаләгә конкурс игълан иткән иде. 15 май көнне әлеге конкурска нәтиҗәләр ясалды. “Теләчеинформ” мәгълүмат үзәгендә конкурста җиңү яулаган  укучыларны тәбрикләү тантанасы үтте. Иң элек бирегә килгән укучылар, укытучылар “Теләче” телевидениесе хезмәткәрләре әзерләгән “Батырлар даны мәңгелек”  исемле  документаль фильм карады. Әлеге фильмда ветераннарыбызның истәлекләре тупланган. Олы Мишэ авылы жирлегендэ яшэуче балаларда конкурс та 1 нче урыннарны алдылар:

Зурлар төркеме:

1 урын Ильмир Фәтхуллин