Православие динен тотучы кардәшләребез Гайсә пәйгамбәрнең яңадан туу көнен бәйрәм итә.

Православие динен тотучы кардәшләребез Гайсә пәйгамбәрнең  яңадан туу  көнен бәйрәм итә.  Бу гасырлардан-гасырлырга күчеп килгән,  бөек бәйрәм.  Дини традицияләрне барлау, гореф-гадәтләрне хөрмәт итү һәрвакытта да игелеккә генә китерә. Җан чисталыгы, әхлаклылык аша бердәмлеккә, бер-береңә ярдәм итүгә ирештерә.Айдар авыл җирлегендә яшәучеләрнең 38% провославие динен тота.  Дөньяларның тыныч, күгебезнең аяз, гаиләләргә иминлек сорап кылынган догалар югары мәгънәгә ия. Җирлектәге  яшәүче халыклар арасындагы дустанә мөнәсәбәт, килешүчәнлек, бер-беребезгә хөрмәт традицияләре яшәячәгенә һәм аларга дини йолаларның да уңай йогынты ясавына ышанабыз, һәркемгә сәламәтлек, бәхет телибез.

Соңгы яңарту: 2021 елның 10 феврале, 13:08