Районда дәүләт техник карау хәм азык әзерләү техникаларының әзерлеген тик-шерү дәвам итә.

2017 елның 29 мае, дүшәмбе

26 май көнне Теләче муниципаль районы ҖЧҖ «Игенче» хуҗалыгында үзйөрешле хәм азык әзерләү комбайннарына дәүләт техник карау үткәрелде.

Әзерлекне тикшерүдә үзйөрешле машиналар хәм техниканың башка төрләренә техник торышына күзәтчелек итү идарәсе җитәкчесе-Х.Х.Назиров, авыл хуҗалыгы идарәсенең маркетинг-җитештерү бүлеге җитәкчесе-И.Р.Баев, хуҗалык җитәкчесе хәм  белгечләре катнашты.

Үзйөрешле хәм азык әзерләү комбайннарын техник карау үткәргән вакытта, механизатор белән тәэмин ителүве, тракторист - машинист таныклыгы булувы, комбайнның  документлары хәм йөртү рөхсәте тикшерелде.

Комбайннарның комплектлаштырылувына, техник хәм янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләренең үтәлүвенә аеруча зур игътибар бирелде. Хәрбер комбайн янгын сүндерү җайланмалары белән (огнетушительләр, көрәк, ком, кошма хәм башка кирәк – ярак белән), шулай ук аптечкалар белән тәэмин ителгән иде.

Үзйөрешле хәм азык әзерләү комбайннарын техник карауга яхшы итеп әзерләгән: Ягуар-830-комбайнеры Латыпов Нияз, КСУ-1-комбайнеры Каримуллин Хамит.