июнь, 2018 ел
җомга

Межрайонная инспекция Федеральной налоговой службы №10 по Республике Татарстан (код инспекции 1675) в целях своевременного поступления в бюджетную систему Российской Федерации денежных средств, перечисленных плательщиками в счет уплаты налогов, сборов, страховых взносов, пеней, штрафов, процентов и их отражения в информационных ресурсах налоговых органов, сообщает следующее.

Федеральным законом от 27 ноября 2017 года № 337-03 «О внесении изменений в статью 7 Федерального закона «О внесении изменений в Федеральный закон «О применении контрольно-кассовой техники при осуществлении наличных денежных расчетов и (или) расчетов с использованием платежных карт» и отдельные законодательные акты Российской Федерации» внесены изменения в статью 7 Федерального закона от 03.07.2016 № 290-ФЗ «О внесении изменений в Федеральный закон «О применении контрольно-кассовой техники при осуществлении наличных денежных расчетов и (или) расчетов с использованием платежных карт» и отдельные законодательные акты Российской Федерации», которые вступили в силу 28 ноября 2017 года.

Сообщаем о возможности получения на Едином портале государственных и муниципальных услуг (функций) (www.qosusluqi.ru) государственных услуг, предоставляемых Федеральной налоговой службой, в том числе получение физическими лицами информации о наличии задолженности по налогам и налоговым платежам, подача налоговой декларации; регистрация юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, бесплатное информирование (в том числе в письменной форме) налогоплательщиков о действующих налогах и сборах, законодательстве о налогах и сборах и принятых в соответствии с ним нормативных правовых актах, порядке исчисления и уплаты налогов и сборов, правах и обязанностях налогоплательщиков, полномочиях налоговых органов и их должностных лиц, а также предоставление форм налоговой отчетности и разъяснение порядка их заполнения и т.д.

«Родник» халыкка социаль хезмәт күрсәтү буенча комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге психологы “Син узең генә түгел!” дип исемләнгән программа кысаларына таянып балигъ булмаган бала белән шәхси дәрес үткәрде. Дәреснең максаты – суицидны кабат булдырмау, тормышка дөрес караш үстерүгә юнәлтелгән иде.

Балаларга уен программасы бирелде,  сорауларга җавапларны алар, ел дәвамында укыган китаплардан таптылар.

Бу иң популяр спорт төрендә Теләче 2нче балалар бакчасына йөрүче балалар да беренче адымнарын ясадылар. 28нче июньдә балалар бакчасы янындагы спорт мәйданчыгында өлкән төркемнәрдә тәрбияләнүче балалар арасында мини футбол буенча Чемпионат узды. Уенчылар уен барышында үзләрен чын спортсменнар итеп күрсәттеләр. Иң беренче капитаннар үз командаларын тәкъдим иттеләр һәм спортчылар яшь футболчыларны сәламләделәр. Аннан соң, уен башланып китте. Уенчылар барысы да, үзенең командасын алга җибәрер өчен, көндәшләренең капкасына “гол” кертергә тырышты. Уен кызганнан кыза барды, кырыйда көч биреп  торучы җанатарлар да уенчыларны рухландырып торды. Мәйданчык уен барышында балалар тавышыннан шау-гөр килде. Нәтиҗәдә дуслык җиңде. Ике команда уенчылары да нәтиҗә белән кәнәгать булдылар.

27 нче июнь көнне Теләче урта мәктәбендә 11 нче сыйныф укучылары өчен бик матур чыгарылыш кичәсе оештырылды. Быел мәктәпне 32  укучы тәмамлады. Алар арасында Әүхадиева Гүзәл, Данилова Вероника, Зиннурова Ләйсән, Исмагилова Диләрә,  Мөхтәсимов Нияз,  Хәсәншина Фируза,  Харисова Фәридә кызыл аттестатка мәктәпне тәмамладылар. Чыгарылыш сыйныф укучыларын мәктәп директоры Р.Р. Назипов, укытучылар һәм әти –әниләре котлады. Хәерле юллар сезгә, балалар!

Чираттагы китапханә гәҗитенең  2018 нче елда 2 нче саны дөнья күрде. Без анда китапханәдә булган барлык яңалыкларны яктыртабыз.

Теләченең 3нче номерлы балалар бакчасыТатарстандагы 50 мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе арасыннан  республика күләм "Иң яхшы билингваль балалар бакчасы" бәйгесендә җиңеп 500 мең сум күләмендә грант  отты. Проектның максаты – Татарстан Республикасы дәүләт телләрен популярлаштыру, мәктәпкәчә билингваль белем бирү буенча балалар бакчаларының эш тәҗрибәсен тарату.