март, 2017 ел
чәршәмбе

Күргәзмәдә Галимҗан Ибраһимовның төрле елларда язылган әсәрләре урын алды. Галимҗан Ибраһимовның әдәбият дөньясында һәм фән өлкәсендә үзенә хас бөек урыны бар, ул илебез мәдәнияте дөньясында ихтирам казанган мәшһүр әдип һәм галимнәрнең берсе, безнең әдәбиятыбызның якты йолдызы.

Әлеге очрашуның максаты – китапханәче белгече турында тулырак белү иде.

Әңгәмә барышында балаларга китапның килеп чыгу тарихы сөйләнде. Шулай ук мәдәният өлкәсендә эшләучеләрнең професиональ бәйрәменең 25 март, ә китапханәчеләр көне 27 майда үткәрелүе турында да белделәр.

22 марта 2017 года в соответствии с утвержденным графиком заместителем министра юстиции Республики Татарстан М.М.Ибятовым с 13.00 до 15.00 часов будет осуществляться прием граждан, проживающих в Тюлячинском муниципальном районе.

14 марта 2017 года сотрудником отдела развития и координации внутреннего рынка Арского территориального органа Госалкогльинспекции РТ проведена лекция для учащихся 8-11 классов Узякской СОШ Тюлячинского района. Занятие посвящено Всемирному дню защиты прав потребителей по теме «Потребительские права в цифровую эпоху». Лекционная часть урока затронула вопросы основных норм законодательства о защите прав потребителей, о правилах продажи товаров дистанционным способом.  Школьники задавали вопросы, касающиеся сферы торговли и выполнения работ. Интересовались перечнем товаров надлежащего качества не подлежащих возврату или обмену.  Рассматривались отдельные моменты обращений из судебной практики.  На практическом занятии уделено внимание правильного оформления претензии, искового заявления.

15 мартта Алан урта гомумбелем бирү мәктәбендә инглиз теле укытучыларының район семинары булды. Исмайылова А.И. 6 сыйныфта “Өйдә үз-үзеңне тоту әдәбе” дигән темага ачык дәрес уздырды. Дәрестән тыш чара инглиз телле дәүләтләргә кагылышлы иде. Семинар зур оешканлык белән үтте. Коллегалырының хезмәтен районыбызның инглиз теле укытучылары югары бәяләде.

Барлыгы 10 районнан 17 команда катнашты. Әлеге ярышта Гыйниятуллин Илдар һәм Гыйниятов Рамил җитәкчелегендә «Теләче» спорт мәктәбе укучылары да  чыгыш ясады.

Әлеге семинарда Теләче мәктәбе укытучылары тарафыннан ачык дәресләр күрсәтелде, мастер-класслар үткәрелде. Семинар эшлекле төстә үтте һәм файдалы булды.