27 июль көнне район Башлыгы И.Ф.Зарипов һәм Авыл хуҗалыгы идарәсе җитәкчесе Р.Х.Низаметдиновлар алдынгы комбайнерларга акчалата премия алу өчен беренче сертификатларны тапшырды

2016 елның 25 июне көнне Теләче районы башлыгы И.Ф.Зарипов имзалаган 2016 ел уңышын җыеп алуда катнашкан механизаторлар арасында 3 конлек аралыгында беренчелеккә чыккан комбайнерларны буләкләү буенча 1 нче номерлы Протокол нигезендә 27 июль көнне район Балшгы И.Ф.Зарипов һәм Авыл хуҗалыгы идарәсе җитәкчесе Р.Х.Низаметдиновлар алдынгы комбайнерларга акчалата премия алу өчен беренче сертификатларны тапшырды.

Икмәк суктыруда:

- 1 урын – Гатауллин Ренат Рафагатович – Алан хуҗалыгы комбайнеры.

- 2 урын – Музипов Ильхам Мингараевич -  Алан хуҗалыгы комбайнеры.

- 3 урын – Валиев Фарит Шаяхметович- «Теләче Агро» хуҗалыгы комбайнеры.

Игеннәрне уруда:

- 1 урын- Каримуллин Хамит Вакифович - Игенче хуңалыгы комбайнеры.

- 2 урында - Сабиров Айрат Исмагилович һәм Шайхутдинов Рафис Раисовичлар  - Алан хуҗалыгы комбайнерлары.

- 2 урында – Ситдиков Халик Шафикович  - «Теләче Агро» хуҗалыгы комбайнеры.

3 көнлек аралыгында иң  күп күрсәткечләргә ирешкән Алан  хуңалыгы комбайнеры Гатауллин  Ренат Рафаготовичка Теләче муниципаль  район башлыгы Рәхмәт хаты  тапшырыла.

Соңгы яңарту: 2016 елның 29 июле, 14:26